Ochrona i zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych

Przedsiębiorstwo Stelmet oferuje usługi związane z ochroną antykorozyjną.

Często nasi Klienci pytali nas jak najlepiej zabezpieczyć metale przed korozją. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiliśmy stworzyć w naszej firmie dział odpowiedzialny za odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne stali i innych wytworzonych u nas produktów.

Na niszczenie metalu duży wpływ ma środowisko: nie tylko woda, ale także powietrze czy gleba. Wynikiem zachodzących reakcji chemicznych jest pokrycie powierzchni metalu tlenkiem, którego właściwości często pogarszają jego funkcjonalność oraz zmieniają jego właściwości. W związku z tym, aby odpowiednio zabezpieczyć konstrukcje stalowe stosujemy cynkowanie ogniowe. Udowodniono naukowo, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod zabezpieczeń antykorozyjnych stali.

Zastosowanie tego typu zabiegów zapobiega i hamuje proces korodowania, a dzięki temu przedłuża żywotność produktów. Stal korodując traci parametry techniczne, kruszeje i stopniowo ulega degradacji, dlatego należy zrobić wszystko co możliwe, aby temu zapobiec. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych, ponieważ ich skorodowanie stanowi realne zagrożenie dla wszystkich jej użytkowników. Stal jest wykorzystywana praktycznie w każdej dziedzinie życia, więc tego typu zabezpieczenia mają chronić każdego z nas.

Ochrona antykorozyjna, którą oferujemy jest najlepszą metodą biorąc pod uwagę nie tylko skuteczność oraz dobre wyniki ekonomiczne ale także czynnik ekologiczny. Działania przyjazne środowisku są dla nas bardzo ważne, dlatego cieszymy się, że zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych, które stosujemy nie wpływają negatywnie na nasze otoczenie.

Zabezpieczenie antykorozyjne stosujemy m.in. do:

  • stali,
  • konstrukcji stalowych,
  • żeliwa,
  • złącz budowlanych i hydraulicznych,
  • łańcuchów,
  • elementów śrubowych,
  • oraz innych elementów, których wymiary mieszczą się w naszych możliwościach  technicznych.

Wszystkich zainteresowanych odpowiednim zabezpieczeniem stali przed korozją zapraszamy do kontaktu z naszym Zakładem Ocynku Ogniowego w Kawęczynie.

Zapraszamy do współpracy!

.